Damga Vergisi ve Harçlar Bilgisi

22.90 TL

Yazar : Nihan Kurtulmaz
Basım Tarihi : 2017 Temmuz
Sayfa Sayısı : 181 sayfa
  • Açıklama
  • Ek Bilgi
  • SSS

Ürün Açıklaması

“Kitap, uzun yıllar Adalet Meslek Yüksek Okullarında “Damga Vergisi ve Harçlar Bilgisi”, “Vergi Mevzuatı”, “Vergi Hukuku” vb. dersleri anlatan yazarların notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Ayrıca, yazarlar vergi ve maliye konularına ilişkin daha önce kaleme aldıkları kitaplarında edindikleri tecrübeleri de kitaba aktarmışlardır.

Kitapta, önce vergi hukuku ile ilgili temel bilgiler verilmiş, daha sonra damga vergisi ve harçlar konusu açıklanmıştır. Damga vergisi ile harçlar anlatılırken sadece Damga Vergisi Kanunu ve Harçlar Kanunundaki hükümlerin açıklanmasıyla yetinilmemiş, öğrencilerin hukuk konusundaki temel bilgilerini hatırlamalarını ve işlemleri daha iyi kavrayabilmelerini sağlamak amacıyla Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflâs Hukuku ve Usul Hukukunun ilgili hükümleri de ana hatlarıyla anlatılmış, yargı teşkilatı ve ilgili kurumlar hakkında da bilgiler verilmiştir.

Kitap, Adalet Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile diğer programlarda “vergi hukuku”, “damga vergisi ve harçlar” derslerini alan öğrencilere, damga vergisi ve harç uygulamaları ile yoğun bir şekilde işi olan hukukçular, avukatlar, noterler, yargı örgütü, Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapanlara ve vergi mükelleflerine de hitap etmektedir.” (Arka Kapak Yazısı)
Konu Başlıkları

Vergilendirme ile İlgili Temel Kavramlar
Vergilendirme İşlemleri (Verginin Tarh, Tebliğ, Tahakkuk ve Tahsili)
Damga Vergisi
Yargı Örgütü
Mahkeme Harçları
İcra ve İflas Harçları
Noter Harçları
Vergi Yargısı Harçları
Uygulama Örnekleri
Vergi Matrahı ve Kanuni Kesintilerin Hesaplanmasına İlişkin Örnekler

Ek Bilgi

Yazar

Cenker Değirmenci, Erdoğan Öner, Nihan Kurtulmaz

Yayınevi

Seçkin

Sayfa Sayısı

181

Basım Tarihi

2017 Temmuz

ISBN

9789750243493

Tüm kitaplar için gönderim süresi  maksimum 48 saattir. Kitap satın alma işlemini kapıda ödeme, kredikartı ile ödeme ve banka havale/eft seçeneklerinden dilediğiniz ile tamamlayabilirsiniz. Ödeme şekilleri teslimat süresini etkilememektir.