Milletlerarası Usul Hukuku Ders Kitabı

27.00 TL

Yazar : Necla ÖZTÜRK
Basım Tarihi : 2017 Haziran
Sayfa Sayısı : 257 sayfa
  • Açıklama
  • Ek Bilgi
  • SSS

Ürün Açıklaması

“Milletlerarası özel hukuk uyuşmazlıklarında uygulanacak hukukun tespitinden önce yargılamayla ilgili hususlar gelir. Bu hususlar milletlerarası usul hukukunun kapsamına girer. Milletlerarası usul hukuku oldukça karmaşık sorunları içinde barındıran bir alan olarak karşımıza çıkar. Zira Türk milletlerarası usul hukukunun temel düzenlemesini teşkil eden 27.11.2007 tarihli ve 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun (MÖHUK), birçok konuyu hiç ya da doğrudan düzenlememekte, düzenlediği konularda ise önemli yorum sorunlarını beraberinde getirmektedir. Dahası, milletlerarası usul hukuku alanı tüm olarak bir kanun içinde düzenlenmemiştir. Alana ilişkin kurallar çeşitli kanun ve milletlerarası sözleşmelere dağılmıştır. Bundan dolayı da, milletlerarası usul hukuku alanında önemli yorum sorunları ve düzenleme boşluk ve çatışmaları ile karşılaşılmaktadır.

Milletlerarası usul hukukunun teorik ve pozitif temellerinin açıklanması amacıyla hazırlanan bu çalışmanın hukuk fakültesi öğrencilerinin yanı sıra araştırmacı ve uygulayıcılar için de bir kaynak olabileceği düşünülmektedir.” (Önsözden)

Ek Bilgi

Yazar

Ali Gümrah Toker, Hacı Can, Necla ÖZTÜRK

Yayınevi

Adalet

Sayfa Sayısı

257

Basım Tarihi

2017 Haziran

ISBN

9786053002161

Tüm kitaplar için gönderim süresi  maksimum 48 saattir. Kitap satın alma işlemini kapıda ödeme, kredikartı ile ödeme ve banka havale/eft seçeneklerinden dilediğiniz ile tamamlayabilirsiniz. Ödeme şekilleri teslimat süresini etkilememektir.