Gümrük Hukukuna İlişkin Uyuşmazlıklar ve Hukuki Çözüm Yolları

Gümrük Hukukuna İlişkin Uyuşmazlıklar ve Hukuki Çözüm Yolları

51.90 TL

Yazar : Fatma Avcı
Basım Tarihi : 2017 Nisan
Sayfa Sayısı : 227 sayfa
  • Açıklama
  • Ek Bilgi
  • SSS

Ürün Açıklaması

“Gümrük hukukuna ilişkin uyuşmazlıkların hukuki çözümü için, Gümrük Mevzuatı ve Kaçakçılık Mevzuatına ilişkin hükümler başta olmak üzere; Gelir Vergisi Kanunu, Vergi Usul Kanunu, İdari Yargılama Usulü Kanunu, Katma Değer Vergisi Kanunu, Özel Tüketim Vergisi Kanunu, Kabahatler Kanunu, Tebligat Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümlerinin birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir.

Uyuşmazlıkların konusunu, ilgili mevzuat hükümleri kapsamında gerçekleştirilen ihlaller ve gümrük idareleri ve ilgililer tarafından söz konusu hükümlerin farklı yorumlanması oluşturmaktadır.

Gümrük idareleri ve ilgililer açısından hukuki ve cezai yaptırımlarının ağır olması dolayısıyla uyuşmazlığa konu hükümlerin uygulamasının yüksek mahkeme kararları doğrultusunda incelenmesi, söz konusu uyuşmazlıkların önlenmesi veya çözümlenmesi konusunda son derece önemlidir.

Avukat Alper Yeşilova tarafından hazırlanan bu eserde; gümrük hukukuna ilişkin uyuşmazlıkların hukuki çözümü kapsamında uzlaşma müessesesi, idari çözüm yolları ve yargısal çözüm yolları, 4458 sayılı Gümrük Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerinin değerlendirilmesi suretiyle yüksek mahkeme kararları dahilinde tüm yönleriyle incelenmeye çalışılmıştır.” (Arka Kapak Yazısı)
Konu Başlıkları

Gümrük İşlemleri
Gümrük Vergileri
Gümrük Rejimleri
Gümrük Cezaları
Gümrük Uyuşmazlıklarının İdari Çözüm Yolları
Gümrük Uyuşmazlıklarının Yargısal Çözüm Yolları

Ek Bilgi

Yazar

Alper Yeşilova, Celalettin Cantekin, Fatma Avcı

Yayınevi

Seçkin

Sayfa Sayısı

227

Basım Tarihi

2017 Nisan

ISBN

9789750242625

Tüm kitaplar için gönderim süresi  maksimum 48 saattir. Kitap satın alma işlemini kapıda ödeme, kredikartı ile ödeme ve banka havale/eft seçeneklerinden dilediğiniz ile tamamlayabilirsiniz. Ödeme şekilleri teslimat süresini etkilememektir.