İnsan Hakları Hukukuna Giriş

27.00 TL

Yazar : Ulaş Karan
Basım Tarihi : 2017 Temmuz
Sayfa Sayısı : 368 sayfa
  • Açıklama
  • Ek Bilgi
  • SSS

Ürün Açıklaması

“İnsan Hakları Hukukuna Giriş başlıklı bu kitap, üniversite öğrencileri için hazırlanmış bir ders kitabıdır.

Bu kitabın Birinci Kısmında “İnsan Haklan Hukukunun Genel Teorisi”; İkinci Kısmında “Türk İnsan Haklan Hukuku Dogmatiği”, Üçüncü Kısmında ise “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku” incelenmiştir. 22’nci Bölüm haricinde, kitabın bütününde tek tek hak ve hürriyetler değil, bütün hak ve hürriyetler için genel olarak geçerli olan kavram, kurum, sistem, ilke ve usûller incelenmiştir. Dolayısıyla bu kitap, 22’nci Bölümü dışında, insan hakları hukuku alanında bir “genel esaslar”, bir “genel hükümler” kitabıdır.

Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine “kutu” içinde verilmiştir. Bazı yerlerde yine kutu içinde “yannotlar” düşülmüştür. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca “tablolar” hâlinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, “sema” veya “diyagram” olarak gösterilmiştir. Yine kitabımızda bazı yerlere o konuyla ilgili “resimler” konulmuştur.

Bu kitap yazılırken şu üç hususa dikkat edilmiştir: Hukukun saf teorisi içinde kalmak. aşırı içtihadi yaklaşımdan kaçınmak ve ayrıntılı mevzuat incelemesinden uzak durmak.”(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları

İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi
Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği
Uluslararası İnsan Hakları Hukuku

Ek Bilgi

Yazar

Kemal Gözler, Ulaş Karan

Yayınevi

Ekin

Sayfa Sayısı

368

Basım Tarihi

2017 Temmuz

ISBN

9786053274926

Tüm kitaplar için gönderim süresi  maksimum 48 saattir. Kitap satın alma işlemini kapıda ödeme, kredikartı ile ödeme ve banka havale/eft seçeneklerinden dilediğiniz ile tamamlayabilirsiniz. Ödeme şekilleri teslimat süresini etkilememektir.