Gelir Dağılımı ve Yoksulluk Kavram – Teori – Uygulama

Gelir Dağılımı ve Yoksulluk Kavram – Teori – Uygulama

26.50 TL

Yazar : M. Çağlar Özdemir
Basım Tarihi : 2017 Haziran
Sayfa Sayısı : 264 sayfa
  • Açıklama
  • Ek Bilgi
  • SSS

Ürün Açıklaması

“Gördüğü yoğun ilgi sonucunda kısa sürede 2. Baskısını yapan eser; gelir dağılımı ve yoksulluk üzerine çalışmalar yapan teorisyen ve uygulayıcılar için aydınlatıcı bilgiler içermektedir. Aynı zamanda, konuyla ilgilenen araştırmacı, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için de önemli bir temel kaynak niteliği taşımaktadır. Çalışma, çoğunluğu farklı üniversitelerde ders veren, alanın uzmanı on bir öğretim üyesinin bir hayli yorucu, titiz ve özverili çalışması ile hazırlanmıştır.

Gelir dağılımı ve yoksulluğa ilişkin konular ayrı ayrı ele alınmış, sade bir dille açıklayıcı ve aydınlatıcı bilgilere yer verilmiştir. Kavramsal yapı, uluslararası literatür ve kuruluşların tanımları dikkate alınarak hazırlandığı için okuyucuya global bir vizyon da katılmaktadır.

Kitapta, gelir eşitsizliği ve yoksulluk ölçümleri için kullanılan karışık formüller olabildiğince basit ve net biçimde anlatılarak, konu hakkında yapılacak araştırmalar için önemli bir kavrayış başlangıcı oluşturmaktadır.
” (Arka Kapak Yazısı)

Konu Başlıkları

Gelir Dağılımının Kavramsal Çerçevesi
Gelir Dağılımı Teorileri
Gelirin Yeniden Dağılımı
Gelir Eşitsizliği Ölçüm Yöntemleri
Küresel Gelir Dağılımı
Türkiye’de Gelir Dağılımı
Yoksulluğun Kavramsal Çerçevesi
Yoksulluğun Nedenleri
Yoksulluğun Ölçüm Yöntemleri
Yoksullukla Mücadele Yöntemleri
Küresel Yoksulluk Sorunu
Türkiye’de Yoksulluk Sorunu

Ek Bilgi

Yazar

Abdulkadir Tekin, Emel İslamoğlu, M. Çağlar Özdemir

Yayınevi

Seçkin

Sayfa Sayısı

264

Basım Tarihi

2017 Haziran

ISBN

9789750243356

Tüm kitaplar için gönderim süresi  maksimum 48 saattir. Kitap satın alma işlemini kapıda ödeme, kredikartı ile ödeme ve banka havale/eft seçeneklerinden dilediğiniz ile tamamlayabilirsiniz. Ödeme şekilleri teslimat süresini etkilememektir.