Uluslararası Bankacılık ve Finans Güncel Gelişmeler Işığında

34.90 TL

Yazar : Mustafa Ufuk Arı
Basım Tarihi : 2017 Haziran
Sayfa Sayısı : 384 sayfa
  • Açıklama
  • Ek Bilgi
  • SSS

Ürün Açıklaması

Uluslararası: Ticaret, Bankacılık, Para ve Sermaye Piyasaları, Transfer ve Tanımlama Sistemleri, Teslim ve Ödeme Şekilleri Döviz, Döviz Kuru ve Kur Sistemleri, Dış Ticaret Mevzuatı

“Güncel bir uluslararası bankacılık kitabı ihtiyacından yola çıkarak oluşturulan bu eser, konularında 29 yıl gibi uzun bir tecrübeye sahip, müfettişlik, banka müdürlüğü, bölge müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, uluslararası şirketlerde danışmanlık yapan ve üniversitelerimizde finans ve bankacılık ile ilgili dersler ve konferanslar veren yazarlarımızın birlikte oluşturdukları dördüncü kitaptır.

Bu kitap, meslek yüksek okulları ve fakültelerimizin bankacılıkta dış ticaret dâhil olmak üzere ileri boyuttaki tüm uluslararası bankacılık derslerindeki bilgi gereksinimini en güncel bilgilerle karşılayacaktır. Ayrıca, banka ve finans kurumu çalışanlarının da kullanabileceği bir başucu kaynağı olacaktır.

Tablolar ve bölüm sonu soruları ile zenginleştirilen kitap için çok sayıda yerli ve yabancı kaynak taraması yapılmış, en güncel ve gerekli olan bilgilerin yer alması sağlanmıştır. Kitapta, uluslararası ticaret, küresel ve bölgesel ekonomik ve finansal kuruluşlar ve örgütlenmeler, dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri, uluslararası bankacılık faaliyetleri, dış ticaret mevzuatı, döviz piyasaları, uluslararası transfer ve tanımlama sistemleri ve nihayet uluslararası sermaye piyasalarından fon sağlama yöntemleri, ayrıntıları ile anlatılmıştır.” (Arka Kapak Yazısı)
Konu Başlıkları

Dünyada ve Türkiye’de Uluslararası Ticaretin Tarihsel Gelişimi
Küresel ve Bölgesel Ekonomik Örgütler
Gümrük Birliği, Serbest Ticaret Anlaşmaları ve Diğer İkili Anlaşmalar
Serbest Bölgeler, Transit Ticaret ve Sınır Ticareti
Uluslararası Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri
Uluslararası Bankacılık ve Kıyı Bankacılığı
Uluslararası Derecelendirme Kuruluşları ve Derecelendirme Ölçütleri
Uluslararası Bankacılık Düzenlemeleri
Dış Ticaret Mevzuatı
Konvertibilite, Döviz Kuru ve Kur Sistemleri
Döviz Piyasaları, Döviz Kuru Riski ve Riskten Korunma Yöntemleri
Uluslararası Transfer ve Tanımlama Sistemleri
Uluslararası Ticarete Yönelik Bankacılık Faaliyetleri
Uluslararası Para ve Sermaye Piyasalarından Sağlanan Fonlar

Ek Bilgi

Yazar

Ali Parlar, Mehmet Vurucu, Mustafa Ufuk Arı

Yayınevi

Seçkin

Sayfa Sayısı

384

Basım Tarihi

2017 Haziran

ISBN

9789750243080

Tüm kitaplar için gönderim süresi  maksimum 48 saattir. Kitap satın alma işlemini kapıda ödeme, kredikartı ile ödeme ve banka havale/eft seçeneklerinden dilediğiniz ile tamamlayabilirsiniz. Ödeme şekilleri teslimat süresini etkilememektir.